Prasa - belownica do plastiku i tworzyw sztucznych


Prasa do plastiku i tworzyw sztucznych

Nie tylko miękki plastik, ale również plastikowe butelki, pojemniki, worki big bag czy obudowy komputerów można prasować w bele. Aby prasowanie tworzyw sztucznych było skuteczne, należy dobrać odpowiednie urządzenie, które poradzi sobie z odpadem.    

zgniatarka do plastiku PC24 HD

Belownica PC24 HD

Załaduj belownicę odpadem typu butelki plastikowe 

Belownica B30 - prasa do butelek

Belownica B30

Przewieź belę i przechowaj do momentu odbioru

Belownice do folii

Folia występuje w wielu różnych postaciach, przeważnie jest to taśma stretch lub folia ochronna do zabezpieczenia towarów na paletach. Inny rodzaj to miękkie torby oraz worki na śmieci.

Folia to cennym surowiec wtórny. Jej cena zależy od czystości odpadu - im lepiej posortowana, tym wyższa jest jej wartość.

Sucha folia może być prasowana we wszystkich naszych belownicach. Wybór odpowiedniego modelu zależy od ilości i kształtu surowca.

Belownice do butelek plastikowych 

PET jest dobrze znanym tworzywem, z którego zrobione są butelki do wody i napojów. PET występuje również m.in. w kubkach do napojów i mniejszych pojemnikach na żywność.

Przed prasowaniem butelki powinny być podziurawione lub pokrywy powinny być usunięte; w innym wypadku butelki wypełnione będą powietrzem.

Aby gotowa bela była trwała, zalecamy umieścić przekładkę z kartonu na dole i górze beli.

Belownice do plastikowych pojemników

Plastikowe pojemniki lub butelki z twardych tworzyw sztucznych są często stosowane w przemyśle spożywczym.

Zalecamy, aby przed prasowaniem usunąć pokrywy lub podziurawić pojemniki i butelki. Pozwala to na uzyskanie optymalnych rezultatów. Dzięki temu usunięte zostaje powietrze pozostające w pojemnikach.

Prasując, zwłaszcza mniejsze elementy, zalecamy umieścić przekładkę z kartonu na dole i górze beli, aby bela była bardziej trwała.

Belownice do plastikowych beczek 

Plastikowe beczki są stosowane w wielu różnych gałęziach przemysłu do gromadzenia np. proszków, oleju, żywności lub innych produktów.

Beczki mogą być prasowane pojedynczo w prasie do beczek, lub w większych belownicach z serii X, gdy efektem końcowym ma być bela.

Belownice do twardego plastiku 

Obudowy lub osłony komputerowe to typ plastiku występujący w komputerach i telewizorach oraz różnych akcesoriach. 

Aby prasować tego typu materiały, konieczna jest belownica z dużą siłą nacisku i bardzo wytrzymałą konstrukcją. Do tego typu odpadu rekomendujemy naszą serię belownic X.

Belownice do worków big bag

Worki big bag są stosowane do transportu m.in. drewna, żwiru oraz piasku. Są używane w wielu przedsiębiorstwach do przechowywania materiałów produkcyjnych. Można je znaleźć także w przemyśle morskim i rolniczym.

Big bagi są dość nieporęcznym materiałem, dlatego też umieszczanie ich w belownicy może być uciążliwe. Jednakże przy zastosowaniu odpowiedniej maszyny, można uzyskać wysoki stopień zagęszczenia.

Niektóre big bagi przeznaczone są do ponownego użycia, dlatego ważne jest, aby nie zostały zniszczone podczas prasowania. 


Bezpłatne testy

Jeśli masz wątpliwości czy prasa do kartonu sprawdzi się w Twojej firmie - zamów bezpłatny test.

 


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up