News


Prasy ślimakowe, belownice pionowe i kanałowe dla centrów dystrybucji

18 październik 2019

Zarządzanie odpadami w centrach dystrybucji to złożony i wielopoziomowy proces, który wymaga opracowania odpowiedniej strategii, procedur, a nade wszystko – profesjonalnego sprzętu. Belownice i prasy w centrach dystrybucji okazują się nieocenioną pomocą, kompleksowo usprawniają procesy logistyczne oraz optymalizują koszty związane z gospodarką odpadami.

Magazyn

Odpady: z jakimi wyzwaniami mierzą się centra dystrybucji?

Centra dystrybucji codziennie borykają się z wieloma problemami logistycznymi i procesowymi w zarządzaniu odpadami. Po pierwsze, każdego dnia generują one pokaźne zasoby różnego rodzaju odpadów – głównie foliowych i kartonowych. Częstym problemem są również wielkogabarytowe odpady.

Jednak to nie wszystko. Dość częstym problemem jest m.in. nieefektywne wykorzystanie czasu pracowników. Ta sytuacja ma miejsce gdy kontener znajduje się poza budynkiem i każdego dnia pracownicy marnują kilkanaście minut dziennie na wyjście z odpadami na zewnątrz obiektu. Co więcej, podczas częstego wychodzenia pracowników z hali, ulega ona ochładzaniu nawet o kilka stopni, co jest szczególnie uciążliwym problemem w okresie zimowym i przyczynia się do wzrostu kosztów ponoszonych z tytułu ogrzewania. Może też wpływać na absencję pracowników.

Zdarza się, że część pracowników i kadry zarządzającej centrami dystrybucji jest przyzwyczajona do stanu obecnego (np. codziennego korzystania z kontenerów znajdujących się poza budynkiem), przez co nie zauważa obszarów, które można skutecznie zoptymalizować oraz elementów procesów gospodarowania odpadami, które można uprościć. Wtedy nieoceniona okazuje się analiza i ocena kogoś „z zewnątrz”. Taka osoba może rzucić nowe światło na gospodarkę odpadami i zaproponować, jak rozwiązać problemy przedsiębiorstwa – choćby poprzez zainwestowanie w prasy i belownice.

Jak belownice i prasy usprawniają zarządzanie odpadami w centrach dystrybucji?

Profesjonalne maszyny do prasowania odpadów mogą ułatwić i przyśpieszyć procesy logistyczne związane z gospodarką odpadami. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z prasą ślimakową, belownicą pionową czy belownicą kanałową, urządzenia te znacząco ograniczają miejsce zajmowane przez odpady, wielokrotnie zmniejszając ich objętość. Jednocześnie pozytywnie wpływają na organizację i czystość przestrzeni pracy – a co za tym idzie – komfort pracowników.

Belownice i prasy do centrów dystrybucji pozwolą zwiększyć zyski firmom poprzez obniżenie kosztów usuwania zużytych opakowań. Maszyny redukują też czas poświęcany na utylizację odpadów przez pracowników, którzy mogą przeznaczyć go na inne zadania. Dzięki stosowaniu intuicyjnych, łatwych w obsłudze i wydajnych pras do odpadów możliwe jest skrócenie przestojów w pracy i zadbanie o optymalny workflow. Co więcej, przedsiębiorstwa korzystające z pras mogą zdywersyfikować swoje przychody poprzez sprzedaż surowców wtórnych w postaci gotowych do odbioru bel.

Zarówno niewielka belownica pionowa, jak i bardziej rozbudowana prasa ślimakowa gwarantuje możliwie niski całkowity koszt posiadania (ang. Total Cost of Ownership – TCO), dzięki czemu eksploatacja urządzeń jest możliwie tania i bardzo opłacalna. Każde z urządzeń może być wyposażone w moduł monitorowania pracy BRA-IN, co umożliwia między innymi łatwe budżetowanie kosztów jego eksploatacji. Maszyna, która znajduje się w hali, pomoże też ograniczyć transport wewnętrzny związany z przewożeniem odpadów wózkami widłowymi.

Belownica pionowa, kanałowa, a może prasa ślimakowa?

Dobór odpowiedniego urządzenia dla centrów dystrybucji nie należy do najprostszych. Belownica pionowa idealnie sprawdzi się do prasowania mniejszych ilości odpadów, przez co może okazać się doskonałym rozwiązaniem do mniejszych hal i magazynów. Jednak w przypadku dużych centrów dystrybucji świetnie sprawdzą się większe i wydajniejsze belownice kanałowe, które usprawnią bardziej złożone i wymagające procesy logistyczne.

Prasy kanałowe umożliwiają płynną pracę dzięki załadunkowi odpadów w trybie ciągłym. Charakteryzują się szerokim otworem wrzutowym, możliwością regulowania długości beli, a także niskim poziomem hałasu. Warto dodać, że są to urządzenia w pełni zautomatyzowane.

Największą maszyną do utylizacji znacznych ilości odpadów jest kontenerowa prasa ślimakowa. Urządzenie to jest rozmiarów dużego kontenera i zagwarantuje największą wydajność oraz tempo zgniatania oraz prasowania odpadów, zapewniając przedsiębiorstwom ogromną oszczędność czasu i nakładów środków przeznaczanych na gospodarkę odpadami. Dzięki osobnej instalacji prasy i kontenera urządzenie zapewnia wysoki współczynnik sprasowania.

Sprawdź jak działa belownica pionowa z serii X

Sprawdź jak działa belownica pionowa z serii B

Sprawdź jak działa kontenerowa prasa ślimakowa 

Sprawdź jak działa belownica kanałowa

 

Jak znaleźć rozwiązanie dopasowane do potrzeb Twojego biznesu?

Aby odpowiednio dobrać belownicę lub prasę do centrów dystrybucji, konieczne jest zweryfikowanie kilku kluczowych czynników uzasadniających dobór maszyny. Wśród nich należy wymienić m.in.:

  • done Ilość, typ oraz rozmiary generowanych odpadów
  • done Logistykę i warunki przestrzenne wnętrza 
  • done Ilość miejsca przeznaczonego na obsługę urządzenia

Wybór maszyny do prasowania odpadów nie jest prosty. Dlatego też zachęcamy Cię do kontaktu z naszymi doradcami. Wykonamy dokładny audyt potrzeb Twojej firmy, a nasi specjaliści zaproponują możliwie najkorzystniejsze rozwiązanie dopasowane do potrzeb Twojego biznesu. Skontaktuj się z nami, wypełniając formularz kontaktowy.


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up