Dystrybucja i magazynowanie - prime cargo

Przepakowywanie towarów musi odbywać się szybko i sprawnie

W Prime Cargo czas odgrywa dużą rolę ze względu na krótkie terminy, narzucane przez klientów z całego świata, którzy wymagają transportu, magazynowania i spedycji towarów na czas.

Wyzwania

  • stop Szybkie i sprawne usuwanie odpadów
  • stop Duża ilość odpadów kartonowych

Wybrane urządzenia

Kontenerowa prasa ślimakowa SPN

Pojemność: 6-8 ton - karton

Korzyści

  • done Duże oszczędności na utylizacji odpadów
  • done Prasowanie dużych ilości odpadów
  • done Wyższy współczynnik sprasowania

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Przepakowywanie towarów musi odbywać się szybko i sprawnie

Jako globalna firma transportowa i logistyczna, Prime Cargo obsługuje dużą ilość towarów i przesyłek. Wiele towarów wymaga przepakowywania, a proces ten generuje duże ilości odpadów kartonowych. Gdy klienci z całego świata narzucają krótkie terminy, czas nabiera kluczowego znaczenia.

Prasa ślimakowa podniosła poziom usług

Pracownicy Prime Cargo wcześniej marnowali dużo czasu na utylizowanie odpadów. Odpady kartonowe zajmowały wiele miejsca w magazynie, zabierając przestrzeń, która mogła być wykorzystana na magazynowanie towarów.

Obecnie pracownicy wrzucają odpady bezpośrednio do leja wrzutowego prasy. Dzięki temu zwolniło się miejsce w magazynie. Ponieważ pracownicy nie muszą już wynosić odpadów z budynku na zewnątrz, tempo przepakowywania wzrosło, co bezpośrednio wpływa na poziom usług.

Wybór modelu Rolls Royce

Obecnie prasy ślimakowe są zainstalowane we wszystkich trzech terminalach w Kolding. Prasują odpady po towarach, które są przepakowywane i przekazywane dalej do klientów końcowych. Dwie prasy są ładowane manualnie, natomiast trzecia automatycznie, za pomocą podajnika taśmowego.

Peter Høilund, Kierownik Obiektu w Prime Cargo, nie ma wątpliwości: „Wybraliśmy belownicę Bramidan, ponieważ potrzebowaliśmy dla naszych odpadów rozwiązania, którego jakość będzie odpowiadała poziomowi usług, jaki sami zapewniamy naszym klientom. Dlatego zdecydowaliśmy się na model typu Rolls Royce”.

Bramidan drum press outside Zackenberg research station in Northeast Greenland

Prasa ślimakowa jest w stanie wydajnie prasować ogromne ilości kartonu, nawet przy ciągłym załadunku. W ten sposób Prime Cargo unika niepotrzebnego gromadzenia się odpadów.

Liczba odbiorów odpadów jest mniejsza o połowę

Prasa ślimakowa jest wyposażona w specjalny podajnik do grubego kartonu, który zapewnia optymalny stopień zagęszczenia odpadów.

W porównaniu do poprzedniego rozwiązania, ilość odpadów prasowanych przez każdą prasę ślimakową wzrosła dwukrotnie dzięki wysokiemu współczynnikowi sprasowania.

W ten sposób Prime Cargo mogło zaoszczędzić duże kwoty na transporcie zapełnionych kontenerów. Liczba odbiorów odpadów spadła o 50%.

Wybraliśmy prasę ślimakową Bramidan, ponieważ potrzebowaliśmy dla naszych odpadów rozwiązania, którego jakość będzie odpowiadała poziomowi usług, jaki zapewniamy naszym klientom. Dlatego zdecydowaliśmy się na model typu Rolls Royce.

— Peter Højlund, Kierownik Obiektu, Prime Cargo

Informacje o kliencie

Prime Cargo

Prime Cargo to międzynarodowa firma spedycyjna z siedzibą w duńskim Kolding. Dzięki oddziałom i agentom obecnym na całym świecie oferuje kompleksowe rozwiązania transportu morskiego, drogowego i lotniczego, a także w zakresie magazynowania i logistyki.

Informacje o kliencie

Prime Cargo

Prime Cargo to międzynarodowa firma spedycyjna z siedzibą w duńskim Kolding. Dzięki oddziałom i agentom obecnym na całym świecie oferuje kompleksowe rozwiązania transportu morskiego, drogowego i lotniczego, a także w zakresie magazynowania i logistyki.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up