Handel detaliczny - Sklepy średnioformatowe - superbrugsen

Belownica pomaga w codziennej pracy

Belownice od lat są stałym elementem codziennej pracy w firmie SuperBrugsen, mieszczącej się w południowej Danii. Obecna belownica jest już trzecim urządzeniem Bramidan w firmie na przestrzeni 25 lat.

Wyzwania

  • stop Konieczność szybkiego usuwania odpadów
  • stop Restrykcyjna polityka gospodarowania odpadami
  • stop Względy ekologiczne

Wybrane urządzenia

Belownice pionowe model X10 i X30

Ciężar beli:

X10 = 80-110 kg - plastik

X30 = 280-350 kg - karton

 

Korzyści

  • done Możliwość szybkiego rozpakowania towarów
  • done Lepsza logistyka wewnętrzna
  • done Zwiększenie poziomu recyklingu

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Belownica pomaga w codziennej pracy

Już na pierwszy rzut oka widać, że Bjarne Andersen, kierownik SuperBrugsen w Graasten, jest bardzo zajętym człowiekiem. Mówi szybko i zdecydowanie, stale zerka na zegarek, a kiedy idzie przez sklep, telefon komórkowy praktycznie nie przestaje dzwonić.

„Jak widać, nie mamy tu chwili spokoju”, mówi z uśmiechem po krótkiej rozmowie przez telefon i prowadzi nas do miejsca odbioru dostaw. Tuż za drzwiami znajdują się dwie żółte belownice Bramidan X10 model z 2004 r. do odpadów plastikowych, oraz Bramidan X30 z 2007 r. do kartonu.

Szybka utylizacja odpadów to konieczność

Bjarne Andersen pracuje w SuperBrugsen od 1970 r. i widział  jak firma rozrasta się i zmienia z lokalnego sklepiku zatrudniającego kilka osób do supermarketu z 55 pracownikami. Przez te wszystkie lata utylizacja odpadów zawsze stanowiła ten element codziennej działalności, w którym najważniejsza była szybkość. Towary są szybko rozpakowywane i układane na półkach. Belownica bardzo ułatwia utylizację odpadów w SuperBrugsen, ale zanim w sklepie pojawiła się pierwsza belownica, było zupełnie inaczej.

Man from SuperBrugsen fills Bramidan baler with cardboard

„W latach 70. składowaliśmy karton w specjalnym pomieszczeniu, które firma odbierająca odpady opróżniała raz w tygodniu. Robiliśmy to aż do momentu, gdy w latach 80. kupiliśmy naszą pierwszą belownicę Bramidan. Była z nami przez wiele lat i zawsze byliśmy z niej bardzo zadowoleni”, wspomina Bjarne Andersen.

Odpady znikają od razu

W ciągu lat ilość wytwarzanych odpadów znacznie wzrosła. Ponadto zaostrzyły się wymagania w zakresie utylizacji, zarówno  pod względem ochrony środowiska, jak i ekonomicznym. Towary są dostarczane do sklepu dwa razy w tygodniu w bardzo różnych opakowaniach. Po rozpakowaniu trafiają na halę lub do magazynu.

„W tej chwili wytwarzamy 7-8 bel kartonu i 1 belę plastiku tygodniowo. Belownice są bardzo proste w obsłudze i wydajne, ponieważ pozwalają nam od razu pozbyć się odpadów. Plastik i karton są odbierane i przekazywane do recyklingu”, wyjaśnia Bjarne Andersen i dodaje, że odpady mieszane z piekarni i działu mięsnego nie są prasowane w belownicach, ponieważ pracownikom zależy na tym, aby odpady kartonowe i plastikowe były „czyste”.

Obie belownice są wynajmowane z pełną umową serwisową i konserwowane przez serwisantów Bramidan. Belownice są tak pomocne, że Bjarne Andersen nie wyobraża sobie pracy bez nich.

„Świat bez belownic? Nie wiedziałbym co począć z tymi wszystkimi odpadami”, śmieje się.

W tej chwili wytwarzamy 7-8 bel kartonu i 1 belę plastiku tygodniowo.

— Bjarne Andersen, Kierownik sklepu, SuperBrugsen Graasten

Informacje o kliencie

SuperBrugsen

SuperBrugsen jest jedną z największych sieci handlowych w Danii, posiadającą ponad 300 supermarketów w całym kraju.  Sieć należy do koncernu COOP Danmark.

Informacje o kliencie

SuperBrugsen

SuperBrugsen jest jedną z największych sieci handlowych w Danii, posiadającą ponad 300 supermarketów w całym kraju.  Sieć należy do koncernu COOP Danmark.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up