News


Serwis belownic i pras: po czym rozpoznać prawdziwych fachowców?

23 kwiecień 2020

Sprawne belownice i prasy to podstawa efektywnej gospodarki odpadami w firmie. Jednak wymagają one regularnej konserwacji. Ze względu na intensywność eksploatacji konieczna jest również cykliczna wymiana części, oleju czy naprawa powstałej niespodziewanej usterki. Jak powinien wyglądać serwis belownic na najwyższym poziomie?

Bramidan - serwis belownic i pras

Awaria belownicy? Liczy się czas!

Prasy do odpadów to ważne wyposażenie każdego przedsiębiorstwa, które chce skutecznie gospodarować odpadami, które produkuje. Każdy przestój w pracy belownicy wiąże się z brakiem możliwości szybkiego kompaktowania odpadów. To w konsekwencji może prowadzić do zalania hali, magazynu czy zaplecza dziesiątkami, a nawet setkami zużytych kartonowych pudeł, folii, opakowań z tworzyw sztucznych czy innych odpadów.

Z tego względu naprawa belownic powinna być realizowana natychmiast po wystąpieniu awarii. Czas reakcji, tempo zrealizowania naprawy oraz jej jakość mają kluczowe znaczenie dla zachowania ciągłości operacyjnej w firmie. Dlatego po zgłoszeniu przez Ciebie usterki w dzień roboczy, dobry serwis powinien skontaktować się z Tobą w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia. 

Większość profesjonalnych serwisów posiada lokalne magazyny części zamiennych. Dzięki temu zespoły techników są w stanie zrealizować błyskawiczną naprawę usterki niezależnie od miejsca, w którym znajduje się zepsute urządzenie.

Moja belownica uległa awarii. Czy muszę zawozić ją do serwisu?

W Twojej firmie zepsuła się belownica, a Ty już zastanawiasz się, jak zawieziesz tę ogromną maszynę do serwisu? Spokojnie! Nasz serwisant przyjedzie do Ciebie.

Często w przypadku mniej wymagających problemów – takich jak pominięcie jakiegoś etapu podczas wiązania beli czy niewłaściwe użycie przycisku zabezpieczenia awaryjnego – naprawę belownic można przeprowadzić zdalnie. Zdarza się, że po opisie pracy urządzenia technik może podczas rozmowy telefonicznej pokierować operatora i podpowiedzieć jakie czynności należy wykonać aby maszyna zaczęła działać prawidłowo. Dzięki specjalnym systemom monitorującym pracę urządzenia – BRA-IN, można na bieżąco sprawdzać i analizować parametry pracy maszyny, a tym samym sprawnie zdiagnozować powstały problem.

Wykwalifikowani technicy wesprą Cię podczas diagnozy oraz naprawy belownic także telefonicznie, dostarczając konkretne instrukcje. Przed rozmową telefoniczną zwykle wystarczy przygotować:

  • stopadres lokalizacji urządzenia,
  • stopjego numer seryjny.

W przypadku bardziej złożonych usterek – jak na przykład uszkodzony element układu elektrycznego czy wyciek oleju – niezbędna będzie wizyta technika. Serwisanci pomogą w oczyszczeniu zalanych podzespołów, usunięciu nieszczelności oraz zabezpieczeniu belownicy przed wystąpieniem wycieku oleju w przyszłości. Na całe szczęście to serwisanci przyjeżdżają do Ciebie. Nie musisz się zatem przejmować czasochłonnym i kosztownym transportem belownicy.

Dobry serwis sprawnie poradzi sobie z każdą usterką

Firmy oferujące serwis belownic powinny dysponować odpowiednio przystosowanymi oraz zaopatrzonymi w części zamienne i narzędzia samochodami serwisowymi. Dzięki takiemu zapleczu technicznemu wykwalifikowani technicy są w stanie sprawnie wykonać przeglądy pras do odpadów wielu marek dostępnych na rynku.

Dodatkowo, dobry serwis belownic powinien w ramach swoich usług kompleksowo pomagać swoim klientom również w demontażu, transporcie i ponownej instalacji maszyn – jeśli pojawi się taka potrzeba.


Skontaktuj się z nami - uzyskaj pomoc
w zakresie serwisu

Robert Kamysz

Kierownik serwisu

mailserwis@bramidan.pl

Robert Kamysz

Wypełnij formularz, a my odezwiemy się do Ciebie.


Serwis - podsumujmy...

Rozwiązywanie problemów - zdalne lub na miejscu

Rozwiązywanie problemów - zdalne lub na miejscu

Rozumiemy potrzebę szybkiej naprawy i dokładamy wszelkich starań, aby ponownie uruchomić prasę lub belownicę. Wiele usterek możemy rozwiązać zdalnie.

Naprawa/serwis prasy, belownicy

Naprawa/serwis prasy, belownicy

Jeśli Twoje urządzenie wymaga naprawy lub serwisu, zapewniamy szybkie działanie. Nasz serwisant skontaktuje się do 24 godzin od momentu zgłoszenia (dotyczy dni roboczych). 

Diagnostyka części elektrycznych

Diagnostyka części elektrycznych 

Diagnostyka lub wymiana uszkodzonej płyty elektronicznej i innych podzespołów elektrycznych. Nasz technik może przeprowadzić analizę, aby ustalić jaki jest problem.

Samochody serwisowe

Samochody serwisowe 

Nasze samochody są w pełni zaopatrzone w części do obsługi różnych maszyn. Robimy przeglądy i naprawy urządzeń, które dystrybuujemy, jak również przeglądy innych marek dostępnych na rynku. 

Naprawa wycieku oleju

Naprawa wycieku oleju

Chociaż nie jest to powszechne, czasami Twoja maszyna może mieć wyciek. Nasi wykwalifikowani technicy serwisu mogą pomóc w usunięciu problemu. 

Spawanie pras, belownic

Spawanie pras, belownic

Jako dostawca pras do belowania odpadów wiemy, jak ważna jest dobra jakość spawu. Nasi technicy mają doświadczenie w zakresie bezpiecznego spawania maszyn.

Przeniesienie maszyny

Przeniesienie maszyny

Chcesz przenieść prasę lub belownicę do nowej lokalizacji? Możemy pomóc w odinstalowaniu, przeniesieniu i ponownej instalacji maszyny.

Szeroki obszar działania

Szeroki obszar działania

Nasz serwis ma zasięg ogólnopolski. Rozbudowana struktura sprawia, że możemy zapewnić sprawną obsługę w każdym regionie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o serwisie belownic w Bramidan?

Chciałbyś zgłosić usterkę lub wykupić pakiet przeglądu, konserwacji? Kończy się przegląd Twojej belownicy? Zadzwoń do nas i skontaktuj się z naszym działem serwisowym. Możesz też wysłać maila pod adres serwis@bramidan.pl.

keyboard_arrow_up