News


Zanim zainwestujesz w belownicę – przetestuj ją w swojej firmie!

4 MAJ 2020

Chcesz zoptymalizować gospodarowanie odpadami w swoim przedsiębiorstwie, jednak nie jesteś przekonany, czy warto zainwestować w belownicę? Wahasz się między poszczególnymi modelami? A może obawiasz się, czy maszyna poradzi sobie z nietypowym odpadem produkowanym w Twojej firmie? Nie inwestuj w ciemno! Zdecyduj się na wynajem belownic do testów.

"Udało mi się wypożyczyć urządzenie na dwutygodniowy test. Wystarczył jeden tydzień, żebym się do niego przekonał".
— Sjoerd van Santen, Dyrektor, Scheria

Belownica X30 AD

Prasowanie odpadów to liczne korzyści!

Z pras do odpadów z powodzeniem korzystają małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa działające w szeroko rozumianym sektorze przemysłowym, handlowym, przetwórczym czy usługowym. Firmy te każdego dnia chcą optymalizować i zwiększać efektywność procesów technologicznych, ograniczać czas i środki przeznaczane na gospodarowanie odpadami, poprawiać wydajność i bezpieczeństwo pracy a także zarabiać na odpadach.

Nieustanny rozwój przedsiębiorstwa oraz zachowanie przewagi konkurencyjnej zazwyczaj wiąże się z koniecznością ponoszenia kosztów inwestycyjnych – zakupu nowszych linii technologicznych, inwestowania w efektywniejsze systemy do zarządzania przedsiębiorstwem czy nabywania maszyn do prasowania odpadów, które pozwolą na szybsze i tańsze gospodarowanie odpadami.

Nikt nie lubi inwestować w ciemno…

Niektórzy przedsiębiorcy obawiają się inwestować w specjalistyczne prasy do odpadów bez uprzedniego zweryfikowania, czy tego typu maszyny sprostają wszystkim wymaganiom firmy oraz dostosują się do specyfiki zakładu. Decydenci przed podjęciem zakupowej decyzji nierzadko mogą mieć obawy dotyczące tego, czy belownica będzie odpowiednia do systemu pracy i specyfiki linii produkcyjnej, czy poradzi sobie z nietypowym odpadem oraz czy przyniesie firmie mierzalne korzyści.

I choć oczywiście producenci i dystrybutorzy belownic dostarczają pełne specyfikacje techniczne oferowanych urządzeń oraz informacje pozwalające oszacować okres zwrotu z inwestycji to wielu przedsiębiorców przed zakupem woli uprzednio samodzielnie przetestować maszynę bezpośrednio w swoim zakładzie. Jest to nie tylko zrozumiałe, ale i rozsądne podejście.

Jesteś jedną z takich osób? Zdecyduj się na wynajem belownicy do testów, czyli usługę dzięki, której możesz sprawdzić możliwości maszyny do zagęszczania odpadów.


Czas jest dla nas ważny. Obecnie spędzamy znacznie mniej czasu na gospodarowaniu odpadami.
M. Petersen, Seggelund Cafeteria

Bramidan references

Belownice pomogły nam zwiększyć wydajność pracy na hali produkcyjnej. Wcześniej gospodarką odpadami zajmowały się 4 osoby, teraz 1.
M. Fontaine, Cosmeva - France

Bramidan references

Okres zwrotu z inwestycji wyniósł niecałe 30 miesięcy. Po uwzględnieniu wszystkich dodatkowych czynników, okres ten skrócił się do niecałych 20 miesięcy - decyzja była zatem oczywista.
Rob Weinhoff, Wiceprezes, Chicago Coding Systems

Bramidan references


Test belownicy w Twojej firmie

Zastanawiasz się, czy inwestycja w prasę to dobry pomysł? Przetestuj ją przed zakupem bezpośrednio w siedzibie swojej firmy. Wynajem belownicy do testów pomoże sprawdzić, jak tego typu maszyna poradzi sobie z odpadami produkowanymi w Twoim przedsiębiorstwie oraz czy przyczyni się do efektywnej i wydajnej gospodarki odpadami.

To dobra okazja, by poznać wszystkie funkcjonalności i parametry prasy podczas jej eksploatacji i samodzielnie oszacować, czy jest ona w stanie zapewnić Twojemu przedsiębiorstwu zakładane korzyści. Na podstawie swoich doświadczeń określisz, czy inwestycja w belownicę to dobry wybór z perspektywy Twojego przedsiębiorstwa.

Wynajem belownicy do testów – na czym to polega?

Wszystkim zainteresowanym przetestowaniem naszych belownic klientom udostępniamy maszyny w formie bezpłatnego testu. Wystarczy, że wyrazisz chęć testu za pośrednictwem formularza kontaktowego.

W ramach testów:

  • stop pomagamy dobrać model belownicy, odpowiedni do potrzeb firmy,
  • stop dostarczamy maszynę pod wskazany adres,
  • stop podłączamy urządzenie,
  • stop szkolimy pracowników z zakresu bezpiecznej i wydajnej obsługi sprzętu.

Jeśli po zakończeniu testu zdecydujesz, że nie chcesz inwestować w belownicę, wówczas możesz ją zwrócić - wystarczy skontaktować się z nami. Niemniej, z naszego doświadczenia wynika, że maszyny po okresie testowym najczęściej pozostają w rękach naszych klientów na stałe – zarówno w wyniku zakupu, jak i wynajmu.

Przeczytaj także: Wynajem belownic – czy i kiedy ma to sens?


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up