Prasa - Belownica do KArtonów i tektury 


Prasa, belownica do kartonów

Odpady z kartonu, zazwyczaj zużyte opakowania, mogą występować zarówno w formie całych lub spłaszczonych tekturowych pudeł, jak i rozdrobnionych kawałków. Karton, praktycznie w każdej postaci, może być prasowany w belownicy. Gotowe bele zajmują mniej przestrzeni i stanowią cenny surowiec do recyklingu. Belując karton można zredukować objętość odpadu nawet o 90%. 

Prasa do kartonów, która umożliwia belowanie odpadu u źródła to rentowna inwestycja. Dzięki prasom do zgniatania kartonu można znacząco zredukować koszty i szybko odzyskać zainwestowane środki.

Prasa do kartonów - co zyskujesz?

Bezpieczeństwo

Luźno składowany karton zajmuje zbyt wiele przestrzeni zarówno w magazynie jak i w kontenerach. Sposób gromadzenia odpadu powoduje nie tylko bałagan na stanowisku pracy, ale również utrudnienia komunikacyjne w ruchu wózków widłowych. 

Magazynowanie odpadu w luźnej postaci to nie tylko ryzyko pożaru, ale również wypadku przy pracy np. w wyniku upadku. Prasowanie kartonu u źródła powstawania zapewnia bardziej bezpieczne warunki pracy oraz zmniejsza zagrożenia zdrowia.

Redukcja kosztów oraz dodatkowy przychód

Belowanie odpadów w gotowe do obioru bele umożliwia uzyskanie dużych przychodów ze sprzedaży surowców wtórnych. Pracując karton w belownicy można w szybki sposób pozbyć się przepełnionych kontenerów, ponieważ materiał jest skompaktowany i zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Ograniczając ilość wywożonych kontenerów przedsiębiorstwo może sporo zaoszczędzić.

Lepsza logistyka wewnętrzna

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że „Czas to pieniądz”. Zagospodarowanie luźnego odpadu wymaga więcej czasu i wysiłku. Składanie oraz rozcinanie kartonowych pudeł zajmuje pracownikom sporo czasu. Efektywne gospodarowanie odpadami to realne oszczędności czasu a także szansa aby pracownik skupił się na realizacji głównych zadań przypisanych do stanowiska pracy.

Belownice do kartonów można zintegrować z linią produkcyjną, wtedy odpady poprodukcyjne są kierowane bezpośrednio do prasy. Taka organizacja pracy wpływa na ograniczenie transportu wewnętrznego oraz wzrost wydajności pracy. 

Belownica X30

Łatwa obsługa 

Załaduj belownicę odpadem typu karton

X30 Automatyczny wyrzut beli

Automatyczny wyrzut beli

Sprasuj odpady i wyjmij gotową belę

X30 Duży ciężar beli

Duży ciężar beli

Przewieź belę i przechowaj do momentu odbioru

Belownice do zgniatania kartonu

Belownice do zgniatania kartonu

Karton to popularny typ odpadu, który można skutecznie prasować w wygodne bele. 

W przypadku prasowania rozdrobnionego kartonu zaleca się umieścić przekładkę z kartonu na dole i górze beli przed jej związaniem, dzięki czemu pozostanie ona trwała.

Belownice do pudeł kartonowych

W ofercie posiadamy belownice o szerokim otworze wrzutowym, które idealnie nadają się do utylizacji dużych pudeł kartonowych.

Możliwość wrzucania wielu kartonów bez konieczności ich składania jest rozwiązaniem, dzięki któremu można znacząco zaoszczędzić czas.

Belownice do pudeł kartonowych


Bezpłatne testy

Jeśli masz wątpliwości czy prasa do kartonu sprawdzi się w Twojej firmie - zamów bezpłatny test.

 


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up