News


Jak zniwelować ślad węglowy i zmniejszyć emisję CO2 poprzez recykling?

8 KWIECIEŃ 2021

Nowoczesny biznes to odpowiedzialny biznes – również w kontekście ekologii. Czy jako przedsiębiorca możesz wnieść swój wkład w redukcję emisji dwutlenku węgla? Oczywiście, że tak. Zacznij od efektywnego recyklingu odpadów.

Plastik w oceanie i skuteczny recykling z belownicami Bramidan

Recykling odpadów - jedno z dostępnych rozwiązań 

Ogromna ilość dwutlenku węgla jest jednym z głównych czynników powodujących ocieplanie się klimatu. Aby ograniczyć jego negatywne oddziaływanie na klimat oraz atmosferę, nowoczesne firmy obligują się do kompensacji śladu węglowego poprzez ograniczanie emisji CO2. Doskonałym sposobem redukcji CO2 jest efektywny recykling odpadów.

Redukcja CO2 - dlaczego to jest ważne?

Jak donosi RUNI Danish Engineering, w 2050 roku na świecie będzie 9 miliardów ludzi, z czego 70% populacji będzie mieszkać w dużych miastach (źródło). Stwarza to ogromne wyzwania środowiskowe oraz transportowe dla współczesnego i przyszłego świata. 

W samej Europie z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera rocznie około 500 000 ludzi (źródło). Już teraz konieczne jest wdrożenie efektywnej gospodarki odpadami, która pozwoli skutecznie kompensować ślad węglowy, ograniczając emisję CO2 oraz innych gazów cieplarnianych.

Pomówmy o plastiku

Tworzywa sztuczne to świetny i użyteczny materiał, który doskonale sprawdza się w roli opakowań towarów. W 1962 roku produkowano 15 mln ton plastiku. W 2014 roku liczba ta wzrosła do 311 mln ton! (źródło)

Szacuje się, że co roku do oceanów trafia 8 milionów ton odpadów z tworzyw sztucznych. Wyobraź sobie, że co minutę wyładowana po brzegi śmieciarka opróżnia swój kontener wprost do morza.

Obecnie popyt na tworzywa sztuczne jest większy od popytu na stal i beton (źródło). Tak ogromna podaż tworzyw sztucznych na rynku wymusza konieczność wdrażania zasad mądrej i skutecznej gospodarki odpadami w obiegu zamkniętym. Dzięki temu surowiec ten może być ponownie używany, ograniczając tym samym produkcję kolejnych ton tworzyw sztucznych.

Przeczytaj nasz artykuł o belownicach i prasach do plastiku i tworzyw sztycznych. 

Belownica PC24 HD

Belownica PC24 HD

Załaduj belownicę odpadem typu butelki plastikowe 

Belownica X25 AD (seria X)

Belownica X25 AD (seria X)

Umieść odpad w komorze prasowania

Belownica B30 (seria B)

Belownica B30 (seria B)

Przewieź belę i przechowaj do momentu odbioru

Zacznijmy kompensować ślad węglowy

Dzięki prasowaniu odpadów powstających w Twojej firmie możesz zamienić odpady z tworzyw sztucznych i kartonów w wartościowe surowce. W ten sposób ograniczysz emisję dwutlenku węgla i zaczniesz kompensować ślad węglowy.

Zacznij kompensować ślad węglowy z żółtymi belownicami Bramidan. Dzięki efektywnemu kompaktowaniu odpadów skutecznie ograniczysz ich objętość, a co za tym idzie zmniejszyć liczbę transportów. W zależności od swoich potrzeb sprawdź belownice z serii kompaktowych np. Bramidan B4 czy też większych np. X25. Dobierz sprzęt dostosowany do specyfiki i wymagań Twojego biznesu.

Prasy RUNI przyczyniły się do zredukowania 1,8 miliarda kg CO2!

Oznacza to, że do dzisiaj dzięki zastosowaniu wszystkich urządzeń RUNI ślad węglowy został zredukowany do poziomu odpowiadającemu spaleniu paliwa przez jeden samochód osobowy, który pokonałby 345 okrążeń kuli ziemskiej wzdłuż równika.

Na całym świecie prasy RUNI sprasowały ponad pół miliona ton tworzywa EPS. Odpowiada to wadze 55 wież Eiffla! Każdy kilogram sprasowanego EPS’u oszczędza 3 litry ropy naftowej. Inwestując w prasy RUNI możesz zwiększyć efektywność gospodarki odpadami w przedsiębiorstwie jak również przyczynić się do ochrony środowiska. 

Gospodarka odpadami o obiegu zamkniętym zapewni Twojej firmie mnóstwo korzyści. Nie tylko uzyskasz wartościowy surowiec do późniejszej odsprzedaży, ale również znacząco ograniczysz liczbę i koszt transportu materiałów do utylizacji, przyczyniając się do skutecznej redukcji CO2.

Prasa RUNI

Prasy RUNI

Prasy do wyciskania cieczy, modele SK240-370. Sprawdź szczegóły 

Prasa RUNI

Prasy RUNI

Brykieciarki do styropianu, plastiku, puszek, pianki. Modele: SK120-200-240-370. Sprawdź szczegóły 

Zrównoważony rozwój to skuteczny rozwój

Porozmawiajmy o tym, jak Twoja firma może ograniczyć koszty gospodarki odpadami i jednocześnie zadbać o środowisko naturalne. Ograniczanie emisji dwutlenku węgla, a tym samym zmniejszanie śladu węglowego, to jedynie kropla w morzu zrównoważonego rozwoju. 

Czy wiesz, że zostaliśmy wybrani do udziału w duńskim projekcie SDG Accelerator 2019 dla małych i średnich firm? W ramach tego projektu nasza firma aktywnie działa na rzecz wspierania małych i średnich firm w implementacji nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań. Przeczytaj więcej o celach zrównoważonego rozwoju. 

Ale nie poprzestajemy na tym! Każdego roku opracowujemy kluczowe dane dotyczące ochrony środowiska wraz ze sprawozdaniem finansowym oraz stale pracujemy nad zmniejszeniem zużycia energii.


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up