News Od bRAMIDAN


Obniż koszty działalności firmy dzięki belownicom

24 MAj 2023

Przedsiębiorcy chcący osiągnąć lub utrzymać przewagę konkurencyjną na rynku muszą zarówno podnosić jakość swoich produktów czy usług, jak i optymalizować koszty działalności. Biorąc pod uwagę drugi czynnik, dla wielu firm dużym obciążeniem finansowym są kwestie związane z zarządzaniem materiałami opakowaniowymi lub poprodukcyjnymi. Na szczęście istnieje sposób na poradzenie sobie z tym problemem – wystarczy stosować belownice do odpadów. W artykule specjaliści Bramidan – producenta pras do m.in. kartonów, makulatury i folii, wyjaśniają, dlaczego inwestycja w te maszyny przynosi oszczędności. Sprawdź, jak obniżyć koszty prowadzenia biznesu!

Belownica Bramidan

Zarządzanie odpadami opakowaniowymi lub poprodukcyjnymi w firmie – dlaczego jest kosztowne?

Wysokie koszty gospodarowania odpadami wynikają głównie z tego, że mało które firmy są w stanie samodzielnie je przetwarzać. Muszą składować kartony oraz folię i zlecać ich odbiór zakładom specjalizującym się w recyklingu takich surowców. Z tego powodu warto zainwestować w belownice.

Jako ich producent proponujemy maszyny przeznaczone do prasowania różnych odpadów. Już dziś możesz bez ponoszenia ryzyka przekonać się, jak bardzo ułatwiają one zarządzanie materiałami opakowaniowymi lub poprodukcyjnymi w firmie – zamów prasę Bramidan na bezpłatne testy!

BEZPŁATNY TEST belownicy - dowiedz się DLACZEGO warto WYPRÓBOWAĆ belownicę*

*Jedynym kosztem jest ewentualny zwrot belownicy po testach

 


W jaki sposób belownice do odpadów obniżają koszty prowadzenia firmy?

Ponieważ korzystanie z maszyn do prasowania odpadów opakowaniowych i poprodukcyjnych przynosi oszczędności, ich zakup traktuj jak inwestycję, która z biegiem czasu może się zwrócić. Jako producent belownic, dostarczamy maszyny, które są proste w obsłudze. Belownice współpracują z systemem monitoringu BRA-IN – co umożliwia dostęp do przydatnych informacji i ułatwia gospodarkę odpadami. 

Jednocześnie korzystając z takich pras, możesz obniżyć koszty prowadzenia firmy, m.in. poprzez:

  • stop uwolnienie przestrzeni, przeznaczanej do tej pory na składowanie pustych opakowań
  • stop zmniejszenie wydatków na usługi transportowe związane z odbiorem odpadów sprasowanych w belownicy, a nawet rezygnację z wynajmu kontenera
  • stop możliwość uzyskiwania dodatkowego dochodu ze sprzedaży surowców wtórnych
  • stop lepszą organizację pracy w przedsiębiorstwie

Dzięki belownicom odpady opakowaniowe i poprodukcyjne zajmują niewiele miejsca w firmie

Czy wiesz, że korzystając z naszych pras do surowców wtórnych, możesz zmniejszyć ich objętość nawet o 95%?! Prasa kompresuje je do postaci kompaktowych bel. Bele zajmują zdecydowanie mniej miejsca w stosunku do kontenera i można je łatwo magazynować. Tym samym wytwarzane w firmie odpady opakowaniowe i poprodukcyjne możesz składować np. na paletach, ustawiać w stos lub łatwo przewieźć w odpowiednie miejsce.

Ponieważ jako producent belownic proponujemy wiele modeli o stosunkowo niewielkich gabarytach, maszynę postawisz nawet bezpośrednio w miejscu wytwarzania odpadów, usprawniając procesy zarządzania nimi.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł "Małe pomieszczenie? Sprawdź gdzie umieścić belownicę do odpadów"

Belownica Bramidan - prasowanie odpadów

Oszczędzaj na wydatkach związanych z transportem odpadów opakowaniowych i poprodukcyjnych z firmy

Zmniejszona objętość materiałów opakowaniowych i poprodukcyjnych wychodzących z belownicy przekłada się także na obniżenie wydatków związanych z ich przewozem. Nie jest konieczne płacenia za wynajem kontenerów. Co ważne - w kontenerach mieści się relatywnie niewiele nieskompresowanych odpadów, przez co wywozy muszą być realizowane często. Z kolei surowce wtórne skompresowane do postaci bel mogą być odbierane z firmy większymi partiami z wykorzystaniem transportu ciężarowego. Oznacza to ograniczenie liczby realizowanych zleceń transportowych i, co za tym idzie, oszczędności pieniędzy.

Jak widzisz więc, dobre zarządzanie procesem usuwania odpadów w firmie ogranicza koszty ich utylizacji.

Zacznij zarabiać na sprzedaży odpadów przeznaczonych do recyklingu

Dzięki prasom do kartonu, plastiku i innych opdadów możesz zarówno ograniczać koszty zarządzania nimi w firmie, jak i uzyskiwać dodatkowy dochód. Wystarczy, że w belownicy będziesz prasować posortowane odpady. Posegregowane i przetworzone do postaci bel, są gotowe do odbioru przez przedsiębiorstwa specjalizujące się w odkupie surowców wtórnych.

Kompresuj surowce wtórne w belownicy i zwiększ wydajność pracy w firmie

Dobrze zorganizowane gospodarowanie odpadami w firmie przekłada się także na zwiększenie wydajności pracy i niższe jej koszty.

Dostarczamy maszyny do kompresowania surowców wtórnych, które w dużej mierze są zautomatyzowane. Dzięki temu część pracowników, odpowiedzialnych do tej pory za zarządzanie materiałami odpadowymi, będzie mogła zajmować się innymi zadaniami. 

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł Czy belownica do odpadów jest bezpieczna dla pracowników?

Zainwestuj w belownice Bramidan i zoptymalizuj koszty zarządzania odpadami!

Jak widzisz, nowoczesne belownice mogą usprawnić zarządzanie odpadami w firmie, zoptymalizować koszty, uwolnić miejsce potrzebne do ich magazynowania oraz zaoszczędzić czas pracy pracowników. Z tego powodu najlepiej już dziś zapoznaj się z naszą ofertą urządzeń do kompresowania surowców wtórnych i zainwestuj w maszyny od doświadczonego producenta. Możesz bezpłatnie przetestować ich możliwości w przedsiębiorstwie, a następnie zakupić lub wynająć na preferencyjnych warunkach

Mamy szeroką gamę belownic do różnych typów odpadów, które dopasujesz do dostępnej przestrzeni oraz potrzeb – zapraszamy do kontaktu!


Czy warto zainwestować w belownicę? - zobacz opinie naszych klientów

Okres zwrotu z inwestycji wyniósł niecałe 30 miesięcy. Po uwzględnieniu wszystkich dodatkowych czynników, okres ten skrócił się do niecałych 20 miesięcy - decyzja była zatem oczywista.

Rob Weinhoff, Wiceprezes, Chicago Coding Systems

 

Belownica Bramidan

Wcześniej ciężarówki musiały przyjeżdżać do nas 2-3 razy w tygodniu i kursować praktycznie na pusto. Teraz takie same ilości odpadów możemy wywozić raz w tygodniu. Dzięki temu nie tylko obniżyliśmy koszty odbiorów, ale też środowisko skorzystało na mniejszej liczbie ciężarówek na drodze.

Austin Simpson, Kierownik ds. BHPiOŚ

Belownica Bramidan

Belownice pomogły nam zwiększyć wydajność pracy na hali produkcyjnej. Wcześniej gospodarką odpadami zajmowały się 4 osoby, teraz 1.

M. Fontaine, Cosmeva - France

Belownica Bramidan

Obniżyliśmy koszty nowego sprzętu o 30%.

Mr. Cresson, Specjalista ds. zakupów, Leader Price

Belownica Bramidan


Masz pytania? Skontaktuj się z nami już dzisiaj

Łukasz Matusik

Kierownik regionu

phone603 603 920

mailLMA@bramidan.pl

Łukasz Matusik

Adrian Fidler

Kierownik regionu

phone603 901 801

mailAFI@bramidan.pl

Adrian Fidler

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up