Przemysł i produkcja - Method Home

Fabryka mydła z Chicago stawia na ochronę środowiska poprzez recykling

Method Home postawiło sobie za cel aby przetwarzać wszystkie surowce wtórne, tak aby nic nie trafiało na wysypisko. Wydajną i skuteczną gospodarkę odpadami umożliwiają dwie belownice Bramidan B30 Wide.

Wyzwania

  • stop Zobowiązanie do przetwarzania wszystkich odpadów produkcyjnych
  • stop Duże ilości kartonu i plastiku PET
  • stop Zbędne transporty luźnych odpadów

Wybrane urządzenia

Belownica pionowa model B30 Wide

Otwór wrzutowy: 1525 x 560 mm

Ciężar beli: 375-500 kg - karton

Korzyści

  • done Sortowanie bezpośrednio u źródła powstawania odpadów
  • done Mniejsza liczba odbiorów odpadów
  • done Realizowanie polityki proekologicznej

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Realizacja celu całkowitego przetwarzania odpadów

Method Home znana jest z produkcji ekologicznych środków czystości dla gospodarstw domowych, jednak niewiele osób wie jak sporo wysiłku firma poświęca ochronie środowiska w trakcie całego procesu produkcyjnego. Fabryka, nosząca nazwę Soapbox (Mydelniczka), znajduje się w Chicago. Fasada budynku jest pokryta różnobarwnymi markizami, które kojarzą się z kolorowymi butelkami na mydło.

Tuż obok fabryki znajduje się wysoka na 70 metrów turbina wiatrowa oraz panele słoneczne, zapewniające czystą energię dla produkcji, rozlewni i dystrybucji mydła. Ekologiczne rozwiązania zastosowano także wewnątrz fabryki. Niedawno Method Home zakupiło dwie belownice Bramidan B30 Wide, dzięki którym firma chce zrealizować swoje cele recyklingowe.

Platynowy certyfikat LEED

Fabryka Soapbox posiada platynowy certyfikat LEED. Program LEED (ang. Leadership in Energy and Environmental Design) jest międzynarodowym systemem certyfikacji ekologicznej budynków. Niedawno rozmawialiśmy z Austinem Simpsonem, kierownikiem ds. Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska w fabryce Soapbox o pozytywnych efektach, jakie przyniosły dwie belownice pionowe Bramidan.

Employee from Method Home operates B30 Wide Bramidan baler

Realizacja celu pełnego przetwarzania surowców wtórnych

Pierwsza fabryka Method Home ma ambicję osiągnąć jak najwyższy poziom zrównoważonego rozwoju. Soapbox jest jedynym zakładem produkcyjnym w branży mydlarskiej, posiadającym platynowy certyfikat LEED. Na dachu fabryki znajduje się największa na świecie szklarnia na budynku,  energii dostarcza wysoka na 70 metrów turbina wiatrowa. Fabryka zapewnia dodatkowe miejsca pracy na lokalnym rynku. Kolejnym celem Method Home jest zredukowanie do zera ilości surowców wtórnych wysyłanych na wysypisko śmieci. W tym celu zakupiono dwie belownice Bramidan B30 Wide. W hali produkcyjnej Method Home powstają duże ilości odpadów kartonowych oraz butelek PET. Dzięki zainstalowaniu belownic w fabryce, składowanie i transportowanie surowców wtórnych jest znacznie wydajniejsze.

Odpady w skrzynio-paletach

Wcześniej odpady kartonowe i butelki PET trafiały do skrzynio-palet, które następnie wywożono ciężarówką. Proces ten był bardzo niewydajny, ponieważ przewożone odpady zajmowały bardzo dużo miejsca, a jednocześnie były bardzo lekkie. Poza tym dla firmy zorientowanej na ekologię nie było to właściwe rozwiązanie.

Belownice pionowe usprawniły utylizację odpadów

Belownice okazały się bardzo opłacalnym rozwiązaniem dla fabryki Soapbox. Dzięki nim zmniejszyła się ilość miejsca w zakładzie potrzebnego na recykling odpadów, a transportowanie surowców wtórnych stało się łatwiejsze i sprawniejsze.

Obniżenie kosztów utylizacji dzięki dwóm belownicom B30 Wide

Method stawia sobie za cel to, aby nigdy nie zarabiać na recyklingu. „Wcześniej ciężarówki musiały przyjeżdżać do nas 2-3 razy w tygodniu i kursować praktycznie na pusto. Teraz takie same ilości odpadów możemy wywozić raz w tygodniu. Dzięki temu obniżyliśmy koszty odbiorów, a środowisko skorzystało na mniejszej liczbie ciężarówek na drodze”.

Wcześniej ciężarówki musiały przyjeżdżać do nas 2-3 razy w tygodniu i kursować praktycznie na pusto. Teraz takie same ilości odpadów możemy wywozić raz w tygodniu. Dzięki temu nie tylko obniżyliśmy koszty odbiorów, ale też środowisko skorzystało na mniejszej liczbie ciężarówek na drodze.

— Austin Simpson, Kierownik ds. BHPiOŚ 

Informacje o kliencie

Method Home

Method Home produkuje ekologiczne mydła i środki czystości dla gospodarstw domowych. Siedziba firmy znajduje się w San Francisco, natomiast fabryka mieści się w Chicago.

Informacje o kliencie

Method Home

Method Home produkuje ekologiczne mydła i środki czystości dla gospodarstw domowych. Siedziba firmy znajduje się w San Francisco, natomiast fabryka mieści się w Chicago.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up