Przemysł i produkcja- Sauer-Danfoss

Więcej czasu na to, co najważniejsze

Po zainstalowaniu belownic Bramidan, wydajność produkcji w zakładzie Sauer-Danfoss znacznie wzrosła. Jednocześnie na hali produkcyjnej zapanował większy porządek, spadła liczba odbiorów odpadów, a poziom bezpieczeństwa pracowników wzrósł.

Wyzwania

  • stop Restrykcyjne przepisy bezpieczeństwa
  • stop Wdrażanie zasad Lean Management
  • stop Natychmiastowe usuwanie odpadów z linii produkcyjnych

Wybrane urządzenia

Belownice pionowa model X25

Ciężar beli:

Karton = 200-300 kg

Plastik = 250-350 kg

 

Korzyści

  • done Więcej miejsca na hali produkcyjnej
  • done Mniejsza liczba odbiorów odpadów
  • done Większe bezpieczeństwo pracy

Icon_BenefitsThumbsUp_1500x1500

Belownice zwiększają wydajność w Sauer-Danfoss

W fabryce znanego na całym świecie producenta układów hydraulicznych, firmy Sauer-Danfoss, dostarczane komponenty do produkcji są owinięte w karton, papier i plastik aby zabezpieczyć je przed korozją. Po rozpakowaniu na linii montażowej, wszystkie opakowania muszą zostać od razu usunięte. Jest to możliwe dzięki belownicom Bramidan.

Wydajniejszy proces pracy

Cztery lata temu Sauer-Danfoss zdecydowało się na inwestycję w belownice w ramach reorganizacji pracy w fabryce według zasad zarządzania LEAN (lean production).

„Belownice miały do spełnienia cztery zasadnicze cele. Chcieliśmy powiększyć obszar produkcji, zmniejszyć liczbę odbiorów odpadów, zlikwidować kontenery przy wyjściach i wreszcie zwiększyć poziom bezpieczeństwa na hali produkcyjnej”, mówi Henning Sørensen, specjalista ds. zakupów strategicznych w Sauer-Danfoss.

Employee from Sauer-Danfoss fills cardboard boxes into Bramidan baler

Cztery z 10 belownic zainstalowano w dziale produkującym układy sterowania. Belownice X25 umieszczono strategicznie w sekcjach montażowych, w których rozpakowywane są wszystkie dostarczane części. Obecność belownic w tak bliskiej odległości od źródła powstawania odpadów oszczędza czas podczas codziennej pracy.

„Wcześniej kontenery stały na zewnątrz i trzeba było wynosić do nich odpady. Teraz pracownicy wrzucają je bezpośrednio do belownicy. Sprasowane bele są transportowane wózkiem widłowym do recyklingu”, mówi Henning Sørensen.

Bezpieczeństwo dzięki dzierżawie

Wszystkie belownice są dzierżawione z pełną umową serwisową. Oznacza to, że wszelkie naprawy i przeglądy są wykonywane automatycznie. Technik z firmy Bramidan odwiedza firmę raz w roku i przeprowadza kontrolę serwisową urządzeń. Sauer-Danfoss płaci za belownice miesięczną ratę i nie ma żadne dodatkowych kosztów.

„W Sauer-Danfoss mamy taką zasadę: robimy tylko to, na czym się znamy. Usługi, które wykraczają poza nasze kompetencje, zlecamy specjalistom. Umowa dzierżawy jest dla nas najlepszym rozwiązaniem, ponieważ sami nie mamy możliwości serwisowania i konserwowania maszyn”, mówi Henning Sørensen, który jest bardzo zadowolony z belownic.

„Mamy bardzo dobre doświadczenia z urządzeniami Bramidan. Nie przypominam sobie żadnych awarii. To zapewne dzięki stałej umowie serwisowej, ale to również dowód na wysoką jakość tych maszyn”, dodaje.

Chcieliśmy zoptymalizować halę produkcyjną i zmniejszyć częstotliwość odbioru odpadów, a jednocześnie zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

— Henning Sørensen, Specjalista ds. zakupów strategicznych, Sauer-Danfoss

Informacje o kliencie

Sauer-Danfoss

Duńska firma Sauer-Danfoss jest jednym z największych na świecie producentów układów hydraulicznych i elektronicznych do sprzętu ruchomego, m.in. wózków widłowych, ciągników, żurawi i sprzętu budowlanego. W fabryce w Nordborg komponenty i części zamienne od poddostawców są rozpakowywane i montowane. Firma zatrudnia ok. 7 500 pracowników na całym świecie.

Informacje o kliencie

Sauer-Danfoss

Duńska firma Sauer-Danfoss jest jednym z największych na świecie producentów układów hydraulicznych i elektronicznych do sprzętu ruchomego, m.in. wózków widłowych, ciągników, żurawi i sprzętu budowlanego. W fabryce w Nordborg komponenty i części zamienne od poddostawców są rozpakowywane i montowane. Firma zatrudnia ok. 7 500 pracowników na całym świecie.

Jeśli masz pytania skontaktuj się z nami 

phone 12 680 88 80
email bramidan@bramidan.pl


Szukasz skutecznych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami?
Zobacz naszą ofertę 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up