News Od bRAMIDAN


Skuteczna redukcja ilości odpadów w handlu wielkopowierzchniowym – jak zrobić to dobrze?

2 LISTOPAD 2022

Handel wielkopowierzchniowy jest branżą, która musi zmagać się z dużą ilością odpadów opakowaniowych. W głównej mierze są to plastiki, kartony oraz makulatura, czyli surowce poddawane recyklingowi. Trzeba je segregować i składować, poświęcając na to zarówno mnóstwo czasu, jak i wolnego miejsca w przestrzeni magazynowej. Ilość tych materiałów można jednak skuteczne zredukować, poddając je prasowaniu. Jako producent dostarczamy nowoczesne belownice i prasy m.in. do tworzyw sztucznych i kartonu, idealne do dużych sklepów – poznaj korzyści płynące z ich użytkowania.

Belownice Bramidan w sklepach wielkopowierzchniowych

Jak wygląda gospodarka odpadami opakowaniowymi?

Produkowane przez branżę handlu wielkopowierzchniowego odpady opakowaniowe muszą zostać posortowane, aby później można było poddać je recyklingowi. W efekcie zatrudnieni w sklepach pracownicy poświęcają mnóstwo czasu na rozdzielanie pustych plastików, kartonów i makulatury. Często materiały te trafiają do kontenerów, gdzie czekają na odbiór.

Odpady są niesprasowane, przez co zajmują mnóstwo cennego miejsca na zapleczu. Jednak w dzisiejszych czasach brak dostatecznie dużej przestrzeni na ich przechowywanie przestaje mieć znaczenie – problem ten rozwiązują nowoczesne belownice. Urządzenia te umożliwiają prasowanie tworzyw sztucznych, kartonu i makulatury, w znacznym stopniu zmniejszając ich objętość.

Jesteśmy producentem pras, dzięki, którym można łatwo kompresować odpady opakowaniowe w zwarte, związane i gotowe do transportu bele. Dzięki temu materiały odpadowe są przygotowane do odbioru przez firmy odpowiedzialne za recykling plastiku, kartonu czy też innych surowców.

Jakie belownice sprawdzają się w handlu wielkopowierzchniowym?

W przypadku handlu wielkopowierzchniowego szerokie zastosowanie mają belownice do odpadów opakowaniowych – kartonu, makulatury i tworzyw sztucznych. Urządzenia są uniwersalne, oznacza to, że poradzą sobie z różnym typem odpadu, który znajduje się w sklepie.

Do sklepów ze stosunkowo niewielkim zapleczem polecamy zakup małych pras pionowych B3 lub B4. Są kompaktowe, a jednocześnie bardzo uniwersalne i przede wszystkim wydajne.

Warto zwrócić również uwagę na model B5 Wide, który jest trochę większy niż B3 i B4. Belownica ta ma większy otwór wrzutowy i produkuje cięższe bele: 80-110 kg (karton) lub 90-130 kg (folia). 

Z kolei jeśli sklep wytwarza duże ilości odpadów to doskonale sprawdzą się belownice o szerokim otworze wrzutowym: B30 Wide, X40 Wide. To oczywiście wybrane modele z szerokiej oferty belownic

 

Belownica B3

Najmniejsza belownica przeznaczona do małych ilości odpadów. 

Więcej informacji…

WAGA BELI

Karton: 30-50 kg
Folia plastikowa: 40-60 kg

Belownica B4

Mała belownica o niskiej emisji hałasu, wyposażona w automatyczny wyrzut beli.

Więcej informacji…

WAGA BELI

Karton: 40-60 kg
Folia plastikowa: 50-70 kg

Belownica B5 Wide

Mała belownica wyposażona w szeroki otwór wrzutowy.

Więcej informacji…

WAGA BELI

Karton: 70-90 kg
Folia plastikowa: 80-110 kg

Belownica B30 Wide

Wyposażona w szeroki otwór wrzutowy umożliwiający łatwy załadunek bardzo dużych pudeł.

Więcej informacji…

WAGA BELI

Karton: 400-500 kg
Folia plastikowa: 400-600 kg

Belownica X40 Wide

Niska, kompaktowa belownica z szerokim otworem wrzutowym.

Więcej informacji…

WAGA BELI

Karton: 375-550 kg
Folia plastikowa: 400-600 kg


Odpady opakowaniowe do recyklingu mogą być źródłem dodatkowego przychodu

Inwestując w nowoczesne belownice do makulatury i plastiku usprawnisz gospodarkę pustymi opakowaniami w sklepie. Do tego odzyskasz mnóstwo cennej przestrzeni na zapleczu oraz odciążysz pracowników, którzy zyskają czas na realizację ważniejszych zadań w firmie. 

Jednak czy wiesz, że prasa może stać się także źródłem dodatkowego przychodu? Kartony oraz tworzywa sztuczne są odpadami opakowaniowymi nadającymi się do ponownego wykorzystania, więc możesz je sprzedawać. Maszyny do ich prasowania doskonale je do tego przygotują – surowce są posortowane, sprasowane i związane, czyli przygotowane do odbioru przez przedsiębiorstwa zajmujące się recyklingiem.

Kup belownicę i usprawnij gospodarkę odpadami opakowaniowymi w sklepie

Jak widzisz, rozwiązanie problemu odpadów opakowaniowych piętrzących się na zapleczu sklepu jest wyjątkowo proste. Wystarczy, że zainwestujesz w nowoczesną belownicę do kartonów, makulatury i plastiku – sprawdzone maszyny znajdziesz w ofercie producenta Bramidan

Sprzedajemy wiele rodzajów pras do kartonu, tworzyw sztucznych i innych surowców nadających się do recyklingu, zapewniając fachowe wsparcie w ich wyborze. Urządzenia są bezpieczne w użytkowaniu, wydajne oraz proste w obsłudze.

Przeczytaj również artykuły: "Małe pomieszczenie? Sprawdź gdzie umieścić belownicę do odpadów" oraz "Kompaktowe belownice, czyli redukcja odpadów w handlu detalicznym".


Test belownicy, wynajem? - sprawdź jakie możliwości oferujemy

Test belownicy Bramidan

Test belownicy

Jeżeli przed zakupem chcesz przetestować wybrany model i zobaczyć jak poradzi sobie z odpadami w sklepie, to możesz zamówić test belownicy.

To dobry sposób aby sprawdzić parametry i możliwości urządzenia. Nasz doradca pomoże Tobie dobrać odpowiedni model belownicy.

Dowiedz się więcej >>>

Wynajem belownicy Bramidan

Wynajem belownicy

Wynajem naszych belownic pozwoli Ci uniknąć jednorazowo dużego wydatku na środek trwały. Dodatkowo koszty wynajmu można odliczyć od podatku.

Możesz wybrać opcję najmu krótko- lub długoterminowego.

Dowiedz się więcej >>>


Porozmawiajmy o rozwiązaniu dla Ciebie 

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

keyboard_arrow_up